Osiągnięcia

Wyróżnienie dla Jakuba w MUN

MUN (Model United Nations) - modelowe obrady Narodów Zjednoczonych w języku angielskim (Opole).

Nasi maturzyści wzięli aktywny  udział  w  trzydniowych, międzynarodowych   modelowych obradach ONZ - SilMUN (Silesian Model United Nations), prowadzonych w języku angielskim  - które tym razem odbyły się w Opolu,  w styczniu tego roku.   Spotkali się z rówieśnikami z Włoch, Białorusi i Polski, reprezentując Grecję oraz Izrael w symulowanych debatach.

Każdy nasz uczeń  wchodził w skład  innej rady debatującej nad problemami rangi światowej,  jak np. nielegalny handel ludźmi czy konflikt w Syrii.

Celem obrad było znalezienie rozwiązania dla owych problemów, które mogło być demokratycznie zaakceptowane przez zgromadzenie.  Uczniowie brali czynny udział w pisaniu rezolucji m.in. dotyczącej problemu prostytucji, czy niehumanitarnego transportu imigrantów.  

Duże uznanie komisji oceniającej zyskał z naszej  drużyny Kuba Dudarewicz – który został wyróżniony na ceremonii zamknięcia jako jeden z najbardziej zaangażowanych reprezentantów swojej rady. Gratulacje!

Nie zabrakło również czasu na rozrywkę - integracji w opolskiej kręgielni, co stworzyło możliwość dalszego doskonalenia umiejętności językowych w kontakcie z  kolegami z innych krajów - uczestnikami projektu -  i zawiązania przyjaźni.

Całe przedsięwzięcie zostało przez wszystkich ocenione jako szczególnie ciekawe i wartościowe.

W.T.

 Osiągnięcia
To już studenci

Nasi maturzyści powoli aklimatyzują się w nowych miejscach, a studiują również na uczelniach zagranicznych. Czekamy na ich relacje, tymczasem - słowo o wynikach. Czy wiecie, że niemal z wszystkich przedmiotów uzyskali oceny o wiele wyższe, niż ich koledzy na całym świecie? Wszystkie przedmioty zdawane były w 100% po angielsku. Gratulujemy umiejętności posługiwania się językiem angielskim, który w końcu służy jako narzędzie do zdobywania wiedzy - w anglojęzy

(więcej)
Konkurs c.d.

Piotr Łuczak z kl. IB1 oraz Martyna Panasiuk z kl. IB2 zakwalifikowali się do finału IX Ogólnopolskiego Konkursu "Z ortografią na co dzień"! Finał konkursu odbędzie się 28 kwietnia w siedzibie PAN w Warszawie. Zadaniem uczestników III etapu będzie napisanie dyktanda. W jury konkursowym zasiądą nauczyciele j. polskiego, dziennikarze, politycy i aktorzy. Gratulujemy Piotrowi i Martynie tak dużego sukcesu i życzymy zdobycia tytułu laureata! Uczniów do poszczególnych etapów konkursu przygotowywała dr Magdalena Drabikowska, nauczycielka języka polskiego. Ogólnopolski konkurs "Z Ortografią na

(więcej)
Konkurs "Z ortografią na co dzień"

Z przyjemnością zawiadamiamy, że w finale konkursu, reprezentować będą naszą szkołę: Martyna Panasiuk, Piotr Łuczak oraz Kornelia Jakóbiec. Finał będzie miał miejsce 28 kwietnia w PAN w Warszawie. Gratulujemy!

(więcej)
Multibooki stworzone przez uczniów SE

Do czego służy PowerPoint? Wszyscy zgodnie odpowiedzą: do tworzenia prezentacji multimedialnych. Ale czy tylko pokaz slajdów można opracować w tym programie? Uczniowie I klasy liceum przygotowując się do egzaminu na poziomie ECDL , pod opieką nauczyciela Marcina Augustyniaka, Stworzyli na lekcjach informatyki "multimedialne książki" z różnych dziedzin. Inspiracją był multibook Al’a Gore’a: Our Choice. A oto efekty podjętych działań, które można pobrać u dołu strony lub skorzystać z linków. Elektrownie jądrowe

(więcej)
Uczelnie wybierane przez absolwentów

Absolwenci Szkoły Europejskiej w latach 2008 - 2011 zostali przyjęci na następujące uczelnie: University of Cambridge (Japonistyka, Archeologia) Oxford University (Prawo) London School of Business and Management (Ekonomia z językiem chińskim) School of South African Studies London (Wydział zarządzania z jęz. chińskim) Napier University, Edinburgh (Medycyna, Ekonomia) (czytaj wiecej...) University of Aberdeen (Ekonomia, Historia, Stosunki międzynarodowe, Prawo) School of South African Studies London (Wydział zarządzania z j

(więcej)
Wywiad z Olą Tarką

Z Aleksandrą Tarką - uczennicą klasy 1. IB rozmawia Elżbieta Garncarek - Twoje prace pokazane na wystawie Sztuka nas szuka wzbudziły ogromne zainteresowanie. Dlaczego zamieniłaś zwykłą kartkę papieru, ołówek na tablet i elektroniczne pióro?

(więcej)

Newsletter: go

Partnerzy