Konkurs c.d.

Piotr Łuczak z kl. IB1 oraz Martyna Panasiuk z kl. IB2 zakwalifikowali się do finału IX Ogólnopolskiego Konkursu "Z ortografią na co dzień"! Finał konkursu odbędzie się 28 kwietnia w siedzibie PAN w Warszawie. Zadaniem uczestników III etapu będzie napisanie dyktanda. W jury konkursowym zasiądą nauczyciele j. polskiego, dziennikarze, politycy i aktorzy. Gratulujemy Piotrowi i Martynie tak dużego sukcesu i życzymy zdobycia tytułu laureata!

Uczniów do poszczególnych etapów konkursu przygotowywała dr Magdalena Drabikowska, nauczycielka języka polskiego.

Ogólnopolski  konkurs "Z  Ortografią na co dzień" jest organizowany jest przez Centrum Edukacji Humanistycznej  "Logos".  Ideę tego przedsięwzięcia organizatorzy określają następująco: Poprawne i sprawne posługiwanie się językiem ojczystym stało się koniecznością w naszym coraz bardziej skomplikowanym życiu. Rzeczywistość wypełniają wszelkiego rodzaju publikacje, instrukcje, dokumenty, druki, formularze, ogłoszenia i reklamy. Ciągle coś wyjaśniamy, opowiadamy, polecamy, tłumaczymy, proponujemy i uzasadniamy. Porozumiewamy się w różnych sprawach, które wymagają dokładnych  i jednoznacznych wypowiedzi. Nieporadne, błędne i nielogiczne sformułowania niewątpliwie utrudniają życie, często są przyczyną nieporozumień i komicznych sytuacji. Kultura poprawności językowej stała się "produktem pierwszej potrzeby". Spróbujmy zatem wspólnie doskonalić umiejętność posługiwania się dobrą polszczyzną!

To już studenci

Nasi maturzyści powoli aklimatyzują się w nowych miejscach, a studiują również na uczelniach zagranicznych. Czekamy na ich relacje, tymczasem - słowo o wynikach. Czy wiecie, że niemal z wszystkich przedmiotów uzyskali oceny o wiele wyższe, niż ich koledzy na całym świecie? Wszystkie przedmioty zdawane były w 100% po angielsku. Gratulujemy umiejętności posługiwania się językiem angielskim, który w końcu służy jako narzędzie do zdobywania wiedzy - w anglojęzy

Wyróżnienie dla Jakuba w MUN

MUN (Model United Nations) - modelowe obrady Narodów Zjednoczonych w języku angielskim (Opole).

Konkurs "Z ortografią na co dzień"

Z przyjemnością zawiadamiamy, że w finale konkursu, reprezentować będą naszą szkołę: Martyna Panasiuk, Piotr Łuczak oraz Kornelia Jakóbiec. Finał będzie miał miejsce 28 kwietnia w PAN w Warszawie. Gratulujemy!

Multibooki stworzone przez uczniów SE

Do czego służy PowerPoint? Wszyscy zgodnie odpowiedzą: do tworzenia prezentacji multimedialnych. Ale czy tylko pokaz slajdów można opracować w tym programie? Uczniowie I klasy liceum przygotowując się do egzaminu na poziomie ECDL , pod opieką nauczyciela Marcina Augustyniaka, Stworzyli na lekcjach informatyki "multimedialne książki" z różnych dziedzin. Inspiracją był multibook Al’a Gore’a: Our Choice. A oto efekty podjętych działań, które można pobrać u dołu strony lub skorzystać z linków. Elektrownie jądrowe

Uczelnie wybierane przez absolwentów

Absolwenci Szkoły Europejskiej w latach 2008 - 2011 zostali przyjęci na następujące uczelnie: University of Cambridge (Japonistyka, Archeologia) Oxford University (Prawo) London School of Business and Management (Ekonomia z językiem chińskim) School of South African Studies London (Wydział zarządzania z jęz. chińskim) Napier University, Edinburgh (Medycyna, Ekonomia) (czytaj wiecej...) University of Aberdeen (Ekonomia, Historia, Stosunki międzynarodowe, Prawo) School of South African Studies London (Wydział zarządzania z j

Wywiad z Olą Tarką

Z Aleksandrą Tarką - uczennicą klasy 1. IB rozmawia Elżbieta Garncarek - Twoje prace pokazane na wystawie Sztuka nas szuka wzbudziły ogromne zainteresowanie. Dlaczego zamieniłaś zwykłą kartkę papieru, ołówek na tablet i elektroniczne pióro?