Lekcja geografii – Case studies (przykład)

Zajęcia geografiii w klasie matury międzynarodowej mają nieco inny charakter niż w programie polskiej matury.  Akcent nie jest stawiany na wiedzę encyklopedyczną (np.  typy gleb czy strefy klimatyczne - omawiane w poprzednich klasach).   Koncentrujemy się na bieżących problemach naszego globu i  - analizując konkretne przykłady ze świata (tzw. case studies) -  poznajemy przyczyny i skutki różnych zjawisk, rozważamy ich konsekwencje i szukamy rozwiązań. Lekcja prowadzona jest całkowicie w języku angielskim.  Opis lekcji w pliku poniżej:
Program Liceum Szkoły Europejskiej

Zapraszamy do zapoznania się z aktualnym programem naszego liceum, do pobrania w pliku poniżej. Pierwsza faza rekrutacji na rok szkolny 2016/17 potrwa do końca maja 2016 r.

Theory of Knowledge (moduł programowy)

Fascynujący przedmiot: TEORIA WIEDZY - czym jest jeden z ważnych modułów programu IB? (czytaj wiecej...)

Theory of Knowledge - komentarze

Komentarze uczniów po kilku miesiącach zajęć modułu THEORY OF KNOWLEDGE: (czytaj wiecej...)

Fizyka w IB to nie tylko wzory...

„Wkuwanie” zawiłych wzorów przyprawia cię o zawrót głowy? Chciał(a)byś wreszcie zrozumieć, jak działają nowoczesne technologie? A może wolisz coś z fizyki medycznej, astrofizyki, komunikacji, teorii względności lub fizyki wysokich energii? Wszystko jasne: kurs w fizyki w programie matury międzynarodowej to coś dla ciebie! Koniec z zawiłymi teoretycznymi rachunkami, zamiast nich – samodzielnie planowane doświadczenia! Przykład? Pomiar charakterystyki rozładowywania kondensatora – uwieczniony na zdjęciu.

Matura z ekonomii? Tylko w IB!

Czy Bill Gates - młody student - może być naszym wzorem? Jak założyć firmę i zarabiać tzw. wielkie pieniądze? Od czego zależy sukces ekonomiczny? Jakie mechanizmy gospodarcze rządzą rynkiem i wpływają na nasze codzienne życie? Wśród wielu możliwości, które daje program matury międzynarodowej IB jest gratka dla wielbicieli giełdy, indeksów, rozwoju gospodarczego… matura z ekonomii! Jeśli myślisz, że będziesz wkuwał martwe terminy

Oferta programowa liceum na rok 2014/15

Klasa pierwsza - dwujęzyczna (jęz. wykładowe: polski i angielski). Pod koniec tej klasy można dokonać wyboru : a/ programu matury polskiej - z profilem dwujęzycznym (w klasie II i III) b/ programu matury miedzynarodowej – z wykładowym jęz. angielskim (w kl. II i III) Ad a/ - w programie matury polskiej: 1. rozszerzenia przedmiotowe (profile) przygotowujące do studiów z zakresu m.in.: lingwistyki, medycyny, informatyki z robotyką, ekonomii, prawa, psychologii, biotechnologii 2. doskonalenie w zakresie znajomości język

Extended Essay