Enrico Prampolini - magia sztuki

W czwartek 21.09 grupa uczniów z profilu artystycznego klas VII, II i III została zaproszona do muzeum MS2 na wystawę

W klasie 0 coraz ciekawiej...

Nasi najmłodsi pod opieką pani Julity rozpoczynają przygodę ze szkołą. Jesteśmy mocno zaciekawieni matą matematyczną; poznajemy również zmiany w budowie ciała i w samodzielności od urodzenia do chwili obecnej. Wspólnie układamy "cykl życia" człowieka, opisując i układając ilustracje. Na podstawie zgromadzonych zdjęć i inform

Powitaliśmy nowy rok szkolny

W pierwszy dzień szkoły witaliśmy się wszyscy z ogromną radością... Wakacje, wiadomo, były wspaniałe - jednak stęskniliśmy się za sobą i za atmosferą szkolną - przecież tyle ciekawych rzeczy dzieje się na lekcjach! Początek uroczystości był dla wszystkich niespodzianką, bo panie nauczycielki wcieliły się w role uczniów i było wesoło.... Szczególnie ciepło zostali powitani uczniowie z klasy zero oraz klasy pierwszej, którzy rozpoczynają swoją przygodę ze szkołą. Bardzo dzielnie nam się wszyscy przedstawili i było widać, że całkiem im się u nas spodobało! Mamy nadzieję na super rok szkolny i życzymy wszystkim ciekawych

I... już po wakacjach!

Zapraszamy wszystkich uczniów klas 3-7 oraz II i III gimnazjum na uroczyste rozpoczęcie nowego roku w dniu 4 września 2017 r. w auli naszej szkoły. Życzymy sukcesów i wiele satysfakcji w zdobywaniu ciekawych informacji z różnych dziedzin wiedzy!

Witamy w Nowym Roku Szkolnym!

Zapraszamy serdecznie uczniów klas 0-2 wraz z rodzicami na uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2017/18 w dniu 4 września o godz. 9.00 w auli naszej szkoły. Uczniowie pozostałych klas powitają uroczyście początek nauki szkolnej o godz. 11.00. Życzymy wszystkim wyjątkowo udanego roku i powodzenia we wszystkich przedsięwzięciach naukowych!

Zakończenie roku szkolnego 2016/17

"Lato, lato, lato czeka!" - z piosenka na ustach witali wakacje uczniowie ASP. Powodów do radości było wiele. Miniony rok szkolny obfitował w sukcesy naukowe, sportowe i pozaszkolne, czego wynikiem były liczne nagrody odbierane z rąk pani dyrektor Urszuli Moryc i wychowawców. W znakomity nastrój wprawiły wszystkich zarówno teatralne opowieści o wakacjach oraz wspólne przywołanie lata z uczniami klas 0-2, jak i muzyczno-taneczne popisy uczniów klas 3-6. Do zobaczenia we wrześniu!

Żegnamy rok szkolny

Kolejny rok nauki za nami. Dziś uroczyste zakończenie roku szkolnego. Dla uczniów klas III - ostatnie w murach naszej szkoły. Najlepsi gimnazjaliści odebrali nagrody z rak pani dyrektor Urszuli Moryc i wychowawców. Gratulowano także rodzicom. Uczniowie po raz kolejny oczarowali nas swoim perfekcyjnym angielskim podczas spektaklu opartego na motywach opowieści o Harrym Potterze. Były też chwile wspomnień, wzruszające podziękowania i życzenia oraz upominki od młodszych kolegów. Aż łezka zakręciła się w oku... Jesteśmy przekonani, że po takim pożegnaniu nasi absolwenci o nas nie zapomną i będą nas odwiedzać. A zatem - do zobaczenia!

Piknik Naukowy

"Naj­piękniej­szą rzeczą, ja­kiej możemy doświad­czyć, jest ocza­rowa­nie ta­jem­nicą. Jest to uczu­cie, które stoi u ko­leb­ki praw­dzi­wej sztu­ki i praw­dzi­wej nauki. Ten, kto go nie zna i nie pot­ra­fi się dzi­wić, nie pot­ra­fi doz­na­wać zachwy­tu, jest mar­twy, niczym zdmuchnięta świeczka." (Albert Einstein) - 10 maja nasi gimnazjaliści odkrywali przed uczniami zaprzyjaźnionej szkoły podstawowej tajniki fizyki i chemii. Na twarzach gości widać było zdumienie, zachwyt i ogromne zainteresowanie. Kto wie, może jest wśród nich przyszły odkrywca?

Witamy w Nowym Roku Szkolnym!

Język polski w programie IB

Język polski to jedyny przedmiot w progr

I... już po wakacjach!