Zakończenie roku szkolnego 2016/17

"Lato, lato, lato czeka!" - z piosenka na ustach witali wakacje uczniowie ASP. Powodów do radości było wiele. Miniony rok szkolny obfitował w sukcesy naukowe, sportowe i pozaszkolne, czego wynikiem były liczne nagrody odbierane z rąk pani dyrektor Urszuli Moryc i wychowawców. W znakomity nastrój wprawiły wszystkich zarówno teatralne opowieści o wakacjach oraz wspólne przywołanie lata z uczniami klas 0-2, jak i muzyczno-taneczne popisy uczniów klas 3-6. Do zobaczenia we wrześniu!

Żegnamy rok szkolny

Kolejny rok nauki za nami. Dziś uroczyste zakończenie roku szkolnego. Dla uczniów klas III - ostatnie w murach naszej szkoły. Najlepsi gimnazjaliści odebrali nagrody z rak pani dyrektor Urszuli Moryc i wychowawców. Gratulowano także rodzicom. Uczniowie po raz kolejny oczarowali nas swoim perfekcyjnym angielskim podczas spektaklu opartego na motywach opowieści o Harrym Potterze. Były też chwile wspomnień, wzruszające podziękowania i życzenia oraz upominki od młodszych kolegów. Aż łezka zakręciła się w oku... Jesteśmy przekonani, że po takim pożegnaniu nasi absolwenci o nas nie zapomną i będą nas odwiedzać. A zatem - do zobaczenia!

Piknik Naukowy

"Naj­piękniej­szą rzeczą, ja­kiej możemy doświad­czyć, jest ocza­rowa­nie ta­jem­nicą. Jest to uczu­cie, które stoi u ko­leb­ki praw­dzi­wej sztu­ki i praw­dzi­wej nauki. Ten, kto go nie zna i nie pot­ra­fi się dzi­wić, nie pot­ra­fi doz­na­wać zachwy­tu, jest mar­twy, niczym zdmuchnięta świeczka." (Albert Einstein) - 10 maja nasi gimnazjaliści odkrywali przed uczniami zaprzyjaźnionej szkoły podstawowej tajniki fizyki i chemii. Na twarzach gości widać było zdumienie, zachwyt i ogromne zainteresowanie. Kto wie, może jest wśród nich przyszły odkrywca?

Rodzinny Dzień Sportu

Czwartkowe przedpołudnie 8 czerwca upłynęło pod znakiem sportu. Gimnastyczne akrobacje, wyścigi sprawnościowe i zabawne konkurencje rodzinne wprawiły wszystkich w znakomity nastrój, który harmonizował z piękną słoneczną pogodą. Całości dopełniły pyszne, witaminowe przekąski oraz medalowa dekoracja zwycięzców. Do zobaczenia za rok!

Fascynujące życie mrówek

"Myślę, że każdy powinien przestudiować życie mrówek. A to dlatego, że mają one zdumiewającą czteroczęściową filozofię, której pierwsza część brzmi: mrówki nigdy nie rezygnują." (J. Rohn) - tę radę wzięły sobie do serca dzieci z klasy "0", z fascynacją przyglądając się pracowitym owadom. Ta lekcja z pewnością okaże się owocna.

Informacja w sprawie rekrutacji dla rodzin powracających z zagranicy

Informacja dla rodziców powracających z Wielkiej Brytanii! Program naszej szkoły (realizowany dwujęzycznie – w j. polskim i angielskim) jest dostosowany do przyjęcia uczniów w wieku 6-15 lat, którzy spędzili kilka lat na wyspach brytyjskich, uczęszczając do tamtejszych szkół.

Spotkanie z pisarką Panią Joanną Fabicką

Zaprosiliśmy do szkoły Joannę Fabicką – autorkę ciekawych książek dla młodzieży i całkiem dorosłych czytelników. Pani Joanna okazała się być świetną gawędziarką, a przede wszystkim niezwykle serdecznym, wrażliwym człowiekiem z ogromnym poczuciem humoru. W cyklu powieściowym o Rudolfie Gąbczaku i jego zwariowanej rodzinie udowadnia, że humor (czasami absurdalny) pozwala dystansować się od wielu trudnych sytuacji, w których bywamy - niezależnie od wieku. Zainteresowanie czytelników sprawiło, że autorka stworzyła niemalże sagę Gąbczaków (5 tomów). Porusza w niej istotne probl

Olaf i Ksawier finalistami Ogólnopolskiego Konkursu Programowania

Miło nam zakomunikować, że dwóch uczniów naszej szkoły Olaf Gdakowicz z klasy 3-ciej oraz Ksawier Lasota z klasy 5-tej zakwalifikowali się do finału Ogólnopolskiego Konkursie Programowania "Kodowanie ze Scratchem". Konkurs organizowany był po raz trzeci przez Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego. Wzięło w nim udział 45 projektów z całej Polski. Pracę Olafa " Kulkomania 2 player" możemy obejrzeć i zagrać w nią klikając na link: https://scratch.mit.edu/projects/1