Matura
dwujęzyczna

Polska matura z dodatkiem anglojęzycznym

Program matury dwujęzycznej zawiera w sobie wszystkie komponenty standardowej polskiej matury.
Oznacza to, że egzamin maturalny jest identyczny z egzaminem zdawanym przez maturzystów w całej Polsce, jednak absolwenci klas dwujęzycznych zobowiązani są do zdawania dodatkowej części pisemnego egzaminu z wybranego przedmiotu na poziomie podstawowym  (jest to trzeci arkusz egzaminacyjny) w języku angielskim.  Wybierając polską maturę dwujęzyczną można liczyć na dodatkowe punkty przy klasyfikacji na wyższe studia .

Istotną różnicę stanowi poziom języka angielskiego, wybranego przez ucznia klasy dwujęzycznej jako przedmiot obowiązkowy zdawany na maturze.  Jest to 'poziom dwujęzyczny', nieco wyższy od poziomu rozszerzonego zarówno w zakresie egzaminu ustnego, jak i pisemnego.

Tagi: program
Informacje dla kandydatów do liceum w roku szkolnym 2017/18

Szkoła otwiera nabór uczniów do pierwszej klasy liceum w roku szkolnym 2017/18. Podania o przyjęcie do szkoły wraz z wypełnionym kwestionariuszem (pobranym ze strony internetowej) należy składać w sekretariacie osobiście lub mailowo na adres: sekretari

Program Liceum Szkoły Europejskiej

Zapraszamy do zapoznania się z aktualnym programem naszego liceum, do pobrania w pliku poniżej. Pierwsza faza rekrutacji na rok szkolny 2016/17 potrwa do końca maja 2016 r.

To już studenci

Nasi maturzyści powoli aklimatyzują się w nowych miejscach, a studiują również na uczelniach zagranicznych. Czekamy na ich relacje, tymczasem - słowo o wynikach. Czy wiecie, że niemal z wszystkich przedmiotów uzyskali oceny o wiele wyższe, niż ich koledzy na całym świecie? Wszystkie p