Drodzy Czytelnicy! Zbiory szkolnej biblioteki powiększyły się o ulubione przez Was książki.

Oto kilka tytułów dla młodszych czytelników:
– Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa C. S. Lewisa
– Opowieści z Narnii. Książę Kaspian C. S. Lewisa
– Opowieści z Narnii. Podróż „Wędrowca do świtu” C.S. Lewisa
– Harry Potter i Kamień Filozoficzny J. K. Rowling
Polecamy również bardzo ciekawą serię przyrodniczych przewodników A. Wajraka: Przewodnik prawdziwych tropicieli. Lato i Jesień. Wkrótce ukażą się dwa kolejne tomy: Zima i Wiosna. Adam Wajrak – przyrodnik i dziennikarz Gazety Wyborczej – zabiera czytelnika (właściwie w każdym wieku) w niezwykłą podróż po polskiej faunie. Autor już w dzieciństwie lubił podglądać naturę i tak mu zostało, ponieważ w dorosłym życiu nadal zajmuje się podglądaniem, ale już zawodowo. Obserwuje, fotografuje i opisuje zwierzęta, które czasami podchodzą pod drzwi jego domu w Puszczy Białowieskiej.
W chwilach, kiedy nie macie ochoty na czytanie wymagające skupienia, możecie sięgnąć po komiksy Star Wars, a z rodzimego podwórka Tytusa, Romka i A’Tomka Henryka Jerzego Chmielewskiego, zwanego Papciem Chmielem. Przygody tytułowych bohaterów, choć pełne absurdu i humoru, niosą ze sobą wiele edukacyjnych przesłań.
Z kolei Fistaszki zebrane Charlesa M. Schulza – nie są zwykłym komiksem, to arcydzieło w swoim gatunku! Świat „Fistaszków” to mikrokosmos, mała komedia ludzka zarówno dla czytelnika niewinnego, jak i wyrobionego – tak zrecenzował ten kultowy komiks Umberto Eco. Życiowe rozterki małych bohaterów bawią, ale i zachęcają do refleksji.
Mamy też coś dla ścisłych umysłów! Gabinet matematycznych zagadek i Wielka Księga Eksperymentów pozwolą Wam zgłębić tajemnice nauki przy zabawie.
Starszym czytelnikom proponujemy książki, które choć nie są nowościami na rynku wydawniczym, z pewnością warto przeczytać:
Portret Doriana Graya – Oscara Wilde’a
Wichrowe Wzgórza Emily Bronte
Miłość w czasach zarazy Gabriela G. Marqueza
Kronika zapowiedzianej śmierci Gabriela G. Marqueza
Antygona w Nowym Jorku Janusza Głowackiego
Polecamy także filmy i spektakle teatralne na DVD:
• Dorian Gray – mroczna legenda oparta na powieści Portret Doriana Graya Oscara Wilde’a
• Duma i uprzedzenie – ekranizacja powieści Jane Austin pod tym samym tytułem
• Antygona w Nowym Jorku – w reżyserii Kazimierza Kutza, z Anną Dymną, Janem Peszkiem i Jerzym Trelą w rolach głównych
• Świętoszek – premiera Hübnerowskiej inscenizacji w Teatrze Telewizji miała miejsce 8 lutego 1971 r.
• Oliver Twist – adaptacja filmowa Charlesa Dickensa; w tym roku mija 200. rocznica urodzin tego XIX-wiecznego powieściopisarza
• Film Sala samobójców w reżyserii Jana Komasy zdobył Srebrne Lwy na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2011
Dominik to zwyczajny chłopak. Ma wielu znajomych, najładniejszą dziewczynę w szkole, bogatych rodziców, pieniądze na ciuchy, gadżety, imprezy i pewnego dnia jeden pocałunek zmienia wszystko… Smutna historia, którą powinni poznać także rodzice!
Zapraszamy do biblioteki!