Nasi uczniowie z klasy IB 1 i ich rówieśnicy z IES Mediterráneo (Málaga, Hiszpania) uczestniczą w międzynarodowym projekcie eTwinning „Let’s read together”.
Zamierzamy nie tylko promować czytelnictwo, ale i, a może przede wszystkim włączyć się w międzykulturowy dialog. Chcemy poznawać innych, dostrzegać różnice i odnajdywać podobieństwa w naszych kulturach…

Projekt „Let’s read together” rozpoczęliśmy od wzajemnego poznania się z hiszpańskimi przyjaciółmi. Wymieniliśmy między sobą pierwsze e-maile, nagraliśmy krótkie filmy, w których powiedzieliśmy co nieco o sobie, naszych zainteresowaniach i ulubionych książkach. W ten sympatyczny sposób zrealizowaliśmy pierwszy punkt projektu:
•    Introduce yourself

Do wykonania pozostały nam następujące zadania:
•    Recommended reads
•    Show me where you read
•    Change the end of fairy tales
•    Invent a story
•    Illustrate different poems
•    Evaluation of our project work

Zgodnie z zasadami programu eTwinning działamy indywidualnie i grupowo, głównie na  platformie TwinSpace. Tam zamieszczamy efekty naszych prac.
W stosownym czasie podzielimy się wrażeniami i doświadczeniami  z realizacji projektu.

Elżbieta Garncarek