Nasza uczennica Sara Aziz zdobyła I miejsce!
28 listopada br. w Dużej Sali Obrad Urzędu Miasta Łodzi odbyła się gala wręczenia nagród w konkursie „Bądź EKO Łodzianinem”. Po dwumiesięcznych zmaganiach laureaci, nauczyciele i przedstawiciele szkół odebrali zasłużone nagrody, m.in. z rąk Prezydent Miasta Łodzi – Hanny Zdanowskiej, która objęła konkurs patronatem honorowym.

Ekologiczny konkurs „Bądź EKO Łodzianinem” odbywał się pod hasłem „Dzieciaki tworzą Śmieciaki”. Uczniowie łódzkich szkół podstawowych mieli za zadanie stworzyć fikcyjne postaci – tytułowe Śmieciaki – wykorzystując wyłącznie odpady, które można wyrzucić do pojemnika na: papier, szkło, metale i tworzywa sztuczne. Nadesłane zdjęcia prac zostały poddane ocenie Komisji Konkursowej oraz głosowaniu internautów. Na laureatów, ich nauczycieli oraz szkoły, do których uczęszczają czekały wartościowe nagrody, m.in. tablety, smartwatche, plecaki, aparaty fotograficzne.

W konkursie zgłoszono prawie 300 prac, stworzonych przez blisko 400 uczniów, a w internetowym głosowaniu oddano ponad 760 tys. głosów.

Jestem pod wrażeniem kreatywności młodych mieszkańców Łodzi, którą możemy dostrzec w pracach zgłoszonych w konkursie „Bądź EKO Łodzianinem”. Z pozornych odpadów powstały niesamowite eko-postaci, przy tworzeniu których uczniowie mogli zapoznać się z zasadami właściwej segregacji. Imponująca liczba zgłoszonych prac może świadczyć o tym, że segregacja odpadów na stałe zagościła w łódzkich domach – mówi Hanna Zdanowska, Prezydent Miasta Łodzi. Działania proekologiczne to jeden z priorytetów mojej prezydentury. W Łodzi sadzimy nowe drzewa, walczymy ze smogiem, stawiamy na zwiększanie poziomu recyklingu i edukację ekologiczną. O wiele łatwiej osiąga się założone rezultaty mając poparcie łodzian, także tych najmłodszych. Dlatego dziękuję uczestnikom, ale również nauczycielom i dyrekcji szkół za promowanie proekologicznych postaw oraz wsparcie uczniów biorących udział w konkursie – dodaje Hanna Zdanowska.

Podczas uroczystej gali można było obejrzeć na żywo zwycięskie prace. Laureaci, nauczyciele i przedstawiciele dyrekcji szkół odebrali nagrody z rąk: Prezydent Miasta Łodzi – Hanny Zdanowskiej, Przewodniczącego Rady Miejskiej – Marcina Gołaszewskiego, Dyrektor Wydziału Edukacji – Bereniki Bardzkiej, Dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej – Ewy Jasińskiej oraz Zastępcy Dyrektora Departamentu Rolnictwa i Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego – Magdaleny Kontowicz.

link :
https://www.fbserwis.pl/onas/aktualnosci/2019/wreczylismy-nagrody-w-konkursie-badz-eko-lodzianinem/?fbclid=IwAR22bHLrNtz6Ok7lYcyPY5ouCqL0JnVkZz4JXaNifWxmnyB7Pm5bxfPAE3I