Klasa 5a jest jest zbiorem indywidualistów, świadomie dążących do swoich celów. Każdy z nich ma inną pasję. Mamy kilku pasjonatów matematyki, którzy świetnie radzą sobie z każdą logiczną zagadką. Uczniowie odnoszą sukcesy w dziedzinie informatyki, wspaniale radzą sobie z programowaniem i rozwijają się w tym kierunku. Nie brakuje zapalonych sportowców, wielbicieli karate, siatkówki, piłki wodnej, a nawet łyżwiarstwa. W każdej dyscyplinie zdobywają niesamowite wyniki, które są owocem ich ciężkiej pracy i umiejętnością pogodzenia szkoły z zajęciami dodatkowymi. Klasa jest mieszanką wyjątkowych osobowości, różnych temperamentów, które łączy ambicja i chęć ciągłego rozwoju. Jednocześnie klasę 5a wyróżnia niesamowita empatia i chęć pomocy innym. Uczniowie z całą pewnością mogą na siebie liczyć w każdej sytuacji, dzięki czemu budują wspaniały zespół.

1. Kaszuby Zielona Szkoła 2019
Zdjęcia z zamku krzyżackiego w Malborku. Uczniowie mieli okazję zwiedzić siedzibę zakonu krzyżackiego, przejść komnatami i rozwiązać średniowieczną zagadkę.

2. Wycieczka do teatru Chorea 2019
Wycieczka do teatru Chorea na spektakl „Rój. Sekretne życie społeczne.” poruszające tematykę zagrożenia gatunku pszczół i troski o środowisko.

3. Warsztaty informatyczne w firmie Accenture 2020
Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w warsztatach informatycznych w firmie Accenture. Na chwilę zamienili się w testerów gry komputerowej i szukali w niej błędów.