Piotr Łuczak z kl. IB1 oraz Martyna Panasiuk z kl. IB2 zakwalifikowali się do finału IX Ogólnopolskiego Konkursu „Z ortografią na co dzień”! Finał konkursu odbędzie się 28 kwietnia w siedzibie PAN w Warszawie. Zadaniem uczestników III etapu będzie napisanie dyktanda. W jury konkursowym zasiądą nauczyciele j. polskiego, dziennikarze, politycy i aktorzy. Gratulujemy Piotrowi i Martynie tak dużego sukcesu i życzymy zdobycia tytułu laureata!

Uczniów do poszczególnych etapów konkursu przygotowywała dr Magdalena Drabikowska, nauczycielka języka polskiego.

Ogólnopolski  konkurs „Z  Ortografią na co dzień” jest organizowany jest przez Centrum Edukacji Humanistycznej  „Logos”.  Ideę tego przedsięwzięcia organizatorzy określają następująco: Poprawne i sprawne posługiwanie się językiem ojczystym stało się koniecznością w naszym coraz bardziej skomplikowanym życiu. Rzeczywistość wypełniają wszelkiego rodzaju publikacje, instrukcje, dokumenty, druki, formularze, ogłoszenia i reklamy. Ciągle coś wyjaśniamy, opowiadamy, polecamy, tłumaczymy, proponujemy i uzasadniamy. Porozumiewamy się w różnych sprawach, które wymagają dokładnych  i jednoznacznych wypowiedzi. Nieporadne, błędne i nielogiczne sformułowania niewątpliwie utrudniają życie, często są przyczyną nieporozumień i komicznych sytuacji. Kultura poprawności językowej stała się „produktem pierwszej potrzeby”. Spróbujmy zatem wspólnie doskonalić umiejętność posługiwania się dobrą polszczyzną!