W dniu 28.01.2020 r., w murach naszej szkoły gościliśmy przedstawicieli Schroniska dla Zwierząt w Łodzi przy ulicy Marmurowej wraz z pomocniczką BabKu, najcierpliwszą sunią pod słońcem. Uczniowie klas 0-3 mieli okazję usłyszeć m.in. czym zajmuje się taka instytucja jak schronisko dla zwierząt, w jaki sposób można pomóc jej mieszkańcom, jak należy dbać o czworonożnych przyjaciół i dlaczego należy ich szukać właśnie w schronisku, dlaczego nie wolno porzucać zwierząt, dlaczego nie należy zakładać psom kolczatek, co to znaczy zaczipować psa i wiele, wiele innych. Dzieci miały też możliwość zobaczenia jak wygląda prawdziwy czip, jak i jakim urządzeniem odczytuje się go z szyi psa. Ochotnicy mogli również doświadczyć czym różni się zwykła obroża od kolczatki.

Dziękujemy Pani Dyrektor Schroniska Marcie Olesińskiej za przeprowadzenie lekcji edukacyjnych dla naszych uczniów.