W maju po raz kolejny nasi licealiści będą walczyć o dyplom matury międzynarodowej IB. W przyszłym tygodniu rozpoczynają się ‚mock exams’ – sprawdzające ostateczne przygotowanie przed majowymi egzaminami  maturalnymi. Trzymamy mocno kciuki!

Dlaczego dyplom IB  cieszy się najwyższym uznaniem w świecie?
Uczniowie zyskują prawdziwe międzynarodowe wykształcenie, a w konsekwencji  ‚international understanding’, czyli rozumienie innych kultur, języków oraz umiejętność analizowania problemów z wielu punktów widzenia.  Jedną z ważniejszych części programu stanowi Extended Essay, praca o objętości do 4000 słów, z dowolnie wybranego przedmiotu nauczanego w szkole (niekoniecznie zdawanego na maturze).  Esej tworzony jest stopniowo w ciągu trzech  semestrów,  jego temat jest dowolny, priorytetem jest przeprowadzenie własnych badań przez ucznia. Wszystkie tegoroczne prace zostały już przesłane do ośrodków egzaminacyjnych w wielu zakątkach świata.
W poprzednich latach w naszej szkole powstało wiele interesujących prac, m.in. z dziedziny biologii.