11 maja uczniowie klasy 0 i 1b wzięli udział w wyjątkowych zajęciach z robotyki. Dla dzieci była to doskonała okazja, by podszkolić swoje umiejętności techniczne i informatyczne.

Na początku młodzi konstruktorzy musieli z elementów klocków LEGO Mindstorms skonstruować własnego robota, opierając się na instrukcji wyświetlanej na ekranie komputera. Po wykonaniu tej czynności, wykwalifikowani instruktorzy pomogli najmłodszym tak zaprogramować maszyny, by te wykonywały określone polecenia. Głównym zadaniem skonstruowanych przez uczniów robotów było uprzątnięcie planszy pełnej plastikowych kubeczków w możliwie najkrótszym czasie. Dzieci z dużym zaciekawieniem przyglądały się rywalizacji powstałych maszyn i entuzjastycznie reagowały na przebieg niecodziennych zawodów.

Jesteśmy pewni, że po takiej lekcji przynajmniej część najmłodszych uczniów poważnie zastanowi się nad swoją zawodową przyszłością. Kto wie, może wśród przyszłych absolwentów naszej podstawówki doczekamy się wybitnych konstruktorów inteligentnych maszyn?