W dniu 11 października aula szkoły wypełniła się po brzegi – wszędzie słychać było podekscytowane szepty i śmiech przybyłych. W tym wyjątkowym dla zerówkowiczów oraz pierwszoklasistów dniu, wszystkich czekało wiele wrażeń oraz wzruszeń.
Uroczystość pasowania poprowadzili uczniowie klasy IIa i IIb. Myślą przewodnią spotkania było rycerskie ślubowanie. Dzieci na wiele sposobów opowiedziały skąd wzięła się tradycja pasowania. Uczniowie wszystkich klas zaprezentowali swoje umiejętności śpiewając, tańcząc i recytując.
Bohaterowie dnia dumnie wkroczyli na scenę, prezentując się podczas poloneza.

Po dalszej prezentacji zostali uroczyście pasowani na uczniów Anglojęzycznej Szkoły Podstawowej przez panią dyrektor Barbarę Węglińską.
Tego dnia przysięgę złożyli również …rodzice! Ach, co to był za dzień. Ten dzień na pewno na długo pozostanie w naszych sercach i wspomnieniach