Uczniowie klasy IV z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w wycieczkach, warsztatach i zajęciach organizowanych w ramach profilu regionalnego.

W I semestrze duży nacisk położyliśmy na poznawanie kultury ludowej naszego regionu. Byliśmy na wycieczce w Łowiczu i Bolimowie, podczas której odbyły się warsztaty garncarskie, z kaligrafii i wycinanek. Ponadto uczniowie dowiedzieli się, jak wyglądała szkoła 100 lat temu, podziwiali wystrój łowickiej chaty oraz ludowe stroje.

Na zajęciach w szkole kontynuowaliśmy ten temat – malowaliśmy gliniane naczynia, zdobiliśmy drewniane pudełeczka metodą decoupage, kolorowaliśmy wzory ludowych strojów i wycinanek.

Graliśmy też w gry edukacyjne: puzzle i memory – oparte na motywach łowickich oraz w grę internetową ze strony rządowej www.kula.gov.pl poświęconą polskim miastom (w tym Łodzi).

Czasami z sali 32 dobiegał śpiew „Prząśniczki” – hymnu naszego miasta i odgłosy łódzkiej gwary.

Odbył się także konkurs krasomówczy zatytułowany „Łódzkie legendy”:
I miejsce zdobył Szymon Radzimierski
II Franek Jarczewski