Z okazji przypadającego niedawno Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci we wtorek w naszej szkole gościliśmy pisarkę Agnieszkę Frączek. Autorka popularnych książek dla najmłodszych została powitana przez uczniów Anglojęzycznej Szkoły Podstawowej z dużym entuzjazmem i wzbudziła niemałe zainteresowanie.

Spotkanie nie ograniczyło się jedynie do wysłuchania wystąpienia naszego gościa. Pani Agnieszka szybko znalazła wspólny język z dziećmi zgromadzonymi w auli, które chętnie korzystały z możliwości zadawania pytań. A te były rozmaite – jedni dociekali, ile książek autorka ma już w swoim dorobku (a jest ich około 80!), inni chcieli wiedzieć, jak wyglądały jej pisarskie początki i skąd czerpie pomysły na kolejne opisywane tematy. Nie zabrakło też bardziej niestandardowych pytań, jak to, o wiek, w którym pisarka… nauczyła się czytać. Jak widać, dzieci potrafią zaskakiwać!

Po spotkaniu trwającym blisko dwie godziny, był jeszcze czas na wspólne zdjęcia i autografy składane przez autorkę w przyniesionych przez uczniów książkach. Już dziś mamy nadzieję, że nie była to ostatnia wizyta pisarki w naszej szkole i wkrótce ponownie się spotkamy!