W dniach 11-18.01.2020r. uczniowie klas 6-8 wzięli udział w zorganizowanej przez naszą hispanistkę, Sandrę Gierzek, wycieczce kulturowo-językowej do Hiszpanii. Przez 8 styczniowych dni stacjonowaliśmy w Maladze – jednym z większych nadmorskich miast słonecznej Andaluzji
Wyjątkiem była niedziela: w dzień wolny od zajęć wybraliśmy się z uczniami na Costa del Sol, do jednych z najpiękniejszych miasteczek hiszpańskich: Nerjy i Frigiliany. Konwersowaliśmy z naszym przewodnikiem, zwiedzaliśmy niesamowite jaskinie z hiszpańskojęzycznym pilotem, jedliśmy wymyślne hiszpańskie lody oraz korzystaliśmy ze słońca na nadmorskich skałach i piaskach ładując się na kolejny tydzień pracy
W tygodniu nasz czas dzieliliśmy na doskonalenie języka hiszpańskiego oraz poznawanie kultury i tradycji Hiszpanii. Uczniowie dziennie spędzali 4h na niesamowitych zajęciach językowych ze swoim profesorem z Malagi, Antonio, a popołudniami zwiedzaliśmy największe zabytki oraz najmniejsze zakamarki miasta. Wszystko, od jazdy autobusem miejskim po śródziemnomorską kuchnię, hiszpańskojęzyczne zakupy i wspólne popołudnia, było dla uczniów niezapomnianą przygodą!
Dodatkowe zajęcia popołudniowe zorganizowane przez Panią Sandrę Gierzek oraz nauczycieli Szkoły Językowej AilMalaga w których uczestniczyliśmy:
Całodniowa wycieczka na Costa del Sol, Nerja – Frigiliana, wraz ze zwiedzaniem Cuevas de Nerja – niezwykle imponujących jaskiń w miejscowości Maro
Twierdza Alcazaba oraz spacer po najważniejszych miejscach centrum Malagi
Wycieczka rowerowa po wybrzeżu Malagi
Muzeum Picasso – wystawa stała oraz sezonowa
Zamek Gibralfaro – wzgórza Malagi
Zajęcia gotowania: kuchnia hiszpańska, andaluzyjskie tapas
Ważne: Wszystkie dodatkowe zajęcia odbyły się z hiszpańskojęzycznym przewodnikiem dostosowanym do poziomu i potrzeb uczestników oraz opiekunami (Sandra Gierzek i Agata Kubik) 
Obie Panie wraz z profesorami AilMalaga serdecznie dziękują uczniom, którzy podczas wyjazdu byli prawdziwymi wzorami do naśladowania:
Blance, Jadzi, Martynie, Matyldzie, Oli, Amelii, Bartoszowi, Bartłomiejowi, Bruno oraz Arturowi!
Muchas gracias