27 kwietnia 2015 roku odbył się VII Finał Szkolnego Konkursu Recytatorskiego pt. „Muzyka w poezji”. Tym razem recytowane były wiersze związane z tańcem i muzyką, głównie autorstwa pani Izabelli Klebańskiej, która niedawno gościła w murach naszej szkoły. Uczniowie jak zawsze spisali się znakomicie i dostarczyli nam wielu niezapomnianych wrażeń.

Uroczystość uświetniły dzieci z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Henryka Wieniawskiego w Łodzi z klasy klarnetu. Obejrzeliśmy również popis tańca nowoczesnego i towarzyskiego w wykonaniu uczennic z naszego gimnazjum.

Całość przygotowały pani wicedyrektor Barbara Węglińska oraz nauczycielka języka polskiego, pani Weronika Kozera-Huszczo.

A oto nagrodzeni w klasach 0-2:

I miejsce i nagroda publiczności – Sara Aziz „Skaczące nutki” Dorota Gellner
II miejsce – Wiktoria Więcek „Sonata” Izabella Klebańska
III miejsce – Lena Sobczuk „Bagatela” Izabella Klebańska
wyróżnienie – Oktawia Wolska „Muzyka naszego morza” autor nieznanyW klasach 3-6:
I miejsce – Szymon Radzimierski „Nokturn” Izabella Klebańska
II miejsce – Michał Pomorski „Koncert w kurniku” Izabella Klebańska
III miejsce – Miłosz Sar „Sroka złodziejka” Izabella Klebańska
wyróżnienie – Kacper Kolasiński „Muzyczna zgraja” Kacper Kolasiński
nagroda publiczności – Ada Szeląg „Gaillarde” Izabella Klebańska