Sesję egzaminacyjną rozpoczęliśmy w lutym – oddaniem pracy dyplomowej  (Extended Essay) z  wybranego przez siebie przedmiotu oraz prac zaliczeniowych  (są to  tzw.  „Internals”,  pisane w trakcie półtorarocznej nauki).   W ciągu kilku ostatnich miesięcy powstawały również wypracowania z j. polskiego,  z języków obcych oraz z modułu egzaminacyjnego „TOK”  (Theory of Knowledge).

Czas tuż przed oddaniem prac  jest zawsze gorący – trzeba było dokonać ostatnich poprawek, uzyskać oceny od nauczycieli. Prace powędrowały do Indii, Etiopii, Ekwadoru, Stanów Zjednoczonych, Argentyny, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i Austrii.

Od połowy marca można było się już skupić tylko na powtarzaniu do egzaminów. W pierwszym tygodniu kwietnia zostały wystawione oceny  (predicted grades,  wysyłane do IBO),  będące oceną pracy uczniów po dwóch latach programu Matury Międzynarodowej.  Zaraz potem pisaliśmy  ‘mock exams’  – czyli matury próbne.   5 maja abiturienci  rozpoczynają   ‘prawdziwą’ sesję egzaminacyjną  – trwającą do 23 maja.  Życzymy połamania piór!