26 listopada, w naszej szkole odbyły się warsztaty dla dzieci i dorosłych, pod nazwą „Las w słoiku”. Poznawaliśmy tajniki tworzenia lasów zamkniętych w naczyniach. Podczas spotkania dowiedzieliśmy się jak własnoręcznie wykonać ekosystem zamknięty w szklanym naczyniu. Nauczyliśmy się odpowiednio dobierać rośliny, podłoże oraz inne elementy, które pozwoliły nam stworzyć ekosystem zamknięty w słoiku. Panie z Ligi Ochrony Przyrody opowiedziały nam o procesach zachodzących w szklanych naczyniach oraz jak rośliny oddychają. Podczas warsztatów poznaliśmy cały proces tworzenia lasu.

Podczas 3-godzinnego cyklu przeprowadzone zostały także warsztaty tworzenia naturalnego mydła. Nasi uczniowie eksperymentowali z barwnikami, zapachami, foremkami i dodatkami tworząc swoje własne ekologiczne mydła. Warsztaty odbyły się w ASP pierwszy raz, jednak mamy nadzieję, że LOP jeszcze odwiedzi naszą szkołę.