7 października uczniowie klas 0-III wybrali się na wycieczkę po ziemi łowickiej. Wyjazd obfitował w wiele atrakcji.

Zaczęło się od wizyty w głównym mieście tego regionu, czyli Łowiczu. Tam wzięliśmy udział w wyjątkowych lekcjach poprowadzonych przez pracowników miejscowego muzeum, podczas których dowiedzieliśmy się, jak wygląda tradycyjny strój łowicki, a także wysłuchaliśmy ciekawostek nt. słynnej łowickiej wycinanki. Była też okazja, by sprawdzić swoje umiejętności podczas warsztatów z kolorowania i – jak przystało na to miejsce – właśnie z wycinania.

Kolejnym przystankiem był Bolimów. I w tym przypadku nikt z nas nie mógł narzekać na nudę! Pani pochodząca z rodziny od 200 lat zawodowo zajmującej się garncarstwem szczegółowo omówiła istniejąca rodzaje gliny i sam proces wytwarzania.  Pokazała nam też przykładowe naczynia i piece do wypalania ceramiki. Później przyszedł czas na ćwiczenia praktyczne. Podczas zajęć na kole garncarskim lepiliśmy własne naczynia – wazoniki, kielichy, a nawet miseczki w kształcie serc!

Na koniec pojechaliśmy do Maurzyc, gdzie spacerowaliśmy po skansenie w towarzystwie przewodnika, który podzielił się z nami wiedzą nt. kultury regionu. Nie obyło się też bez małej gimnastyki, która pozwoliła nam się nieco rozgrzać w ten wietrzny dzień. Po tym wszystkim udaliśmy się w drogę powrotną, w czasie której jeszcze długo rozmawialiśmy o  tym, co zobaczyliśmy. To była naprawdę udana wycieczka!