Nie wszyscy wiedzą, że pierwszego dnia kalendarzowej wiosny obchodzimy również kilka innych okolicznościowych świąt. Jednym z nich jest Światowy Dzień Poezji, ustanowiony przez UNESCO w 1999 r.  Z tej okazji, 21 marca, uczniowie uczestniczyli w specjalnej lekcji.

Po debacie, podczas której gimnazjaliści stoczyli wojnę na argumenty, starając się odpowiedzieć na pytanie, czy poezja jest potrzebna w dzisiejszych czasach, mieliśmy przyjemność wysłuchać autorskich interpretacji utworów  w wykonaniu Oliwii, Kostka i Karoliny, nagrodzonych gromkimi oklaskami.

Po występach głos zabrał nasz wspaniały gość, łódzki poeta Przemysław Owczarek, który wyjaśnił, dlaczego uważa, że „poezja to krecia robota”. Jego wykład był wysłuchany z dużym zainteresowaniem. Na koniec rozstrzygnięto jeszcze Szkolny Konkurs Translatorski, w którym zwycięzcami okazali się uczniowie klasy I. Ich przekład wiersza z języka angielskiego spotkał się ze sporym uznaniem konkursowego jury. Kto wie zatem, czy za kilka lat nie doczekamy się wśród naszych absolwentów jakiegoś nowego poety?  Piszmy wiersze…