Wiosna! A wraz z nią zawitała do Szkoły Europejskiej sztuka. Cieszy nas, że wystawa zorganizowana po raz trzeci ma tylu zwolenników, że znani nam już autorzy doskonalą swoje artystyczne umiejętności i że wciąż pojawiają się nowe talenty.

Agata Mielczarek (kl. IB 2) ewoluowała na swej malarskiej drodze. Nie „kopiuje” już znanych malarzy, dziś szuka własnego stylu.
Maks Mikołajczyk (3. kl. gimnazjum) pasjonuje się grafiką komputerową. Photoshop pozwala na realizację wytworów jego wyobraźni. Z kolei Manh Dang Nguyen (1. kl. gimnazjum) ujawnił talent do graffiti. Mamy nadzieję, że za rok Manh przedstawi graffiti na większą skalę. Wśród prac gimnazjalistów i licealistów odważyła się ( i całkiem słusznie) wystawić swoje obrazy Magda Alex z 5. klasy Anglojęzycznej Szkoły Podstawowej, jeszcze nie Akademii Sztuk Pięknych ;),
a Anglojęzycznej Szkoły Podstawowej. Jej żaba może być ilustracją do niejednej bajki.
Marta Augustyniak z 1. kl. gimnazjum zadebiutowała w Sztuka nas szuka z rozmachem! Rysunki, obrazy Marty zajęły dużo miejsca w naszej wystawienniczej przestrzeni. Wkrótce będziemy rozmawiać z Martą nie tylko o jej tajemniczych obrazach. Wywiad opublikujemy na stronie internetowej szkoły, w zakładce Nasze talenty, pasje, sukcesy… Uwagę przyciągają szkice ołówkiem wykonane przez Olę Tarkę z 1. kl. liceum. Ola obiecała przygotować cykl rysunków na wystawę w przyszłym roku.
Jana Dang Thi z 1. kl. gimnazjum dała się poznać jako wielbicielka rysowania postaci. Liczymy na więcej prac w następnej edycji. Alę Pawłowską z 3. kl. gimnazjum i Marysię Kleskę z 2. klasy nadal pasjonuje fotografia. Przypominamy, że dziewczyny są laureatkami szkolnego konkursu fotograficznego Magic Place Photo 2010.
Dziękujemy wszystkim, dzięki którym sztuka jest wśród nas.
Wystawę można obejrzeć w holu na 2. piętrze. Zapraszamy!