Spotkanie z Janiną Ochojską – prezesem Polskiej Akcji Humanitarnej

Janina Ochojska odebrała 20 października 2011 r. w Brukseli międzynarodową nagrodę Humanitarian Hero of the Year. Następnego dnia, prosto z lotniska przyjechała do nas…

Mimo dużego opóźnienia przylotu spowodowanego awaryjnym lądowaniem w Berlinie, mimo zmęczenia nie chciała nas zawieść i pojawiła się na debacie z cyklu “Spotkania w Europejskiej”. Bardzo, bardzo pięknie dziękujemy!
W czasie wykładu i dyskusji z ust samej założycielki Polskiej Akcji Humanitarnej usłyszeliśmy o rodzajach pomocy niesionej ludziom najbardziej jej potrzebującym, o trudnych wyborach, o nadziei na systematyczne zmniejszanie ubóstwa na świecie i o ogromnej satysfakcji, jaką daje pomaganie drugiemu człowiekowi.
Mamy nadzieję, że osobiste spotkanie z Janiną Ochojską – niezwykłą, silną i wrażliwą – dało nam wszystkim pozytywną energię, którą efektywnie wykorzystamy, a nasze zaangażowanie w Kampanię Wodną nabierze rozpędu.
Zastanówmy się wspólnie, jak wspierać działania Polskiej Akcji Humanitarnej, w jaki sposób możemy uczestniczyć w budowie studni w Sudanie Południowym czy Somalii…
I pamiętajmy, co powiedziała Janina Ochojska:
Nie jesteśmy w stanie pomóc wszystkim. Pomagamy tym, którym chcą pomóc Polacy.
Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania emisji telewizyjno-radiowych związanych z wizytą Janiny Ochojskiej:
1. TVP Łódź – czas: 07:00 – 08:56
2. Radio Parada
Opracowała: Elżbieta Garncarek
Zdjęcia: Joanna Kałużna