Dnia 24 listopada klasy 1-3 naszego gimnazjum wybrały się na wycieczkę do Warszawy. W programie była wystawa pt. „Sztuka życia, śmierci i umierania w buddyzmie tybetańskim” w Muzeum Azji i Pacyfiku,

następnie spacer po Starym Mieście, obiad w Złotych Tarasach, a wieczorem musical „Romeo i Julia” w reżyserii Janusza Józefowicza w Teatrze Buffo.
Spektakl spodobał się uczniom i jeszcze zanim opuścili budynek Teatru pytali, kiedy przyjedziemy tu znowu. Ze śpiewów, które rozbrzmiewały w autokarze w drodze powrotnej można wnioskować, że dobre humory dopisywały im do końca dnia.
Spektakl odbił się później echem na lekcjach języka polskiego: uczniowie wcielali się w rolę krytyków i w emocjonujący sposób wyrażali swoje opinie na temat sztuki. Następnie pisali recenzje a Ania Marynowska z klasy I przygotowała krotki referat o musicalu jako gatunku scenicznym. Fragmenty referatu oraz najlepszych recenzji Oli Tarki i Martyny Panasiuk zamieszczamy poniżej.
Weronika Kozera-Huszczo